fbpx
DSC01410

Piiriülene võrdõiguslikkus: naiste õigused USAs ja Eestis

Projekt "Equal Across Borders: Women's Rights in the US and Estonia"; on narratiiv, mille info on kättesaadav eri kanaleid pidi. See sisaldab Eesti linnades liikuvat rändnäitust, samuti raadiosaadete ja -väljaannete sarja nii klassikalises kui ka sotsiaalmeedias.

Projekti peamine eesmärk on tuua esile naiste staatus ja võrrelda selle kujunemist Eestis ja USAs 19. sajandist kuni tänapäevani. Peamisteks teemadeks on hariduse kättesaadavus ja elukutse valimise võimalus, suhtumine naistesse ühiskondlikus ja poliitilises elus ning naiste õiguste üldine olukord Eestis.
Käru muuseumi eesmärk on uurida laste transpordi teemat läbi naiste vaatenurga; Veelgi enam, kuidas on muutunud naiste rollid ja positsioon ühiskonnas ning kas see on mõjutanud laste transporti.

Näitus 

Näitus „Piiriülene võrdõiguslikkus: naiste õigused USAs ja Eestis“  Käru Muuseumis. 

16.08 – 08.11.2023 Käru Muuseumis, Käru

08.11 – 08.12.2023 Kaubakeskus T1, Tallinn

08.12 – 08.02.2024 Narva Keskraamatukogu, Narva

08.02 – Aprill Saare Maakonna Keskraamatukogu, Kuressaare

Aprill – Juuni Maardu Rahvamaja, Maardu

Naistest, kelle eeskuju aitab paljudel teistel teha valiku oma unistuste kasuks. Tänapäeval pole naine ainult abikaasa ja ema. Ta on piloot, juhib tehaseid, juhib kombaine, teeb teaduslikke avastusi… Kaasaegses maailmas saab naine kõigega hakkama, kui tal on tahtmine ja soov. Tugevatest naistest – saates “Naistejõud” reedeti kell 14:05, kordus õhtul kell 20:00. Saatejuht: Julia Lukašenkina.

Projekt „Piiriülene võrdõiguslikkus: naiste õigused USAs ja Eestis“ koosneb kolmest osast: Eesti linnades liikuvat rändnäitus, raadiosaadete ja - väljaannete sarjad nii klassikalises kui ka sotsiaalmeedias.

Näituse korraldajad on MTÜ Käru Heade Tegude Muuseum ja MTÜ Lasnaidee. Projekti toetas USA saatkond Eestis.

use-tallinn-seal